CímlapMunkatársak

Hornyák Balázs

Zenei tanulmányaimat Kaposváron kezdtem, érettségit Kecskeméten a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskolában szereztem. Zeneművészeti diplomám megszerzése után a pályámat a Szegedi Nemzeti Színház és Szabadtéri Játékok Szimfonikus Zenekarában kezdtem. A Szegeden töltött évek alatt tanulmányokat folytattam a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Tanárképző Főiskolai Karán és az SZTE BTK-n angol nyelv és irodalom szakokon. Zenekari munkáim mellett folyamatosan fuvolatanárként is oktattam művészeti iskolákban. Szülővárosomba hazakerülve tehetséges gyermekek versenyekre felkészítését vállaltam. Növendékeim regionális és országos versenyek nyertesei és helyezettjei voltak. Ez időben nem csak gyakorlatban, hanem oktatás kutatóként, elméletben is foglalkoztam a tehetséggondozással. A zenei tehetségről számos előadást tartottam országos és nemzetközi konferenciákon, kutatásaim eredményeit tanulmány kötetekben publikáltam. 2012-ben folytattam zenei tanulmányaimat a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karán, ahol fuvolaművészként szereztem oklevelet. A Pécsen töltött évek alatt rendszeres kisegítője voltam a Pannon Filharmonikus Zenekarnak és a kaposvári Csiky Gergely Színház Zenekarának. 2015 szeptemberétől az Ádám Jenő Zeneiskolában fuvolát és furulyát oktatok.

Ma 2024. március 28., csütörtök, Gedeon és Johanna napja van. Holnap Auguszta napja lesz.